בתי דפוס

0
474
בתי דפוס

בתי דפוס הם כמובן לא משהו חדש. הם קיימים מאות שנים ואחראים למהפכה הראשונה של תפוצת המידע בעולם (ספרים, עיתונים). יחד עם זאת, טכנולוגיית הדפוס המודרנית התפתחה עד מאוד. כיום היא שונה תכלית השינוי מהטכנולוגיה הוותיקה שהייתה יקרה הרבה יותר. בשורות הבאות נסביר מדוע לא כולם הם אותו הדבר. נבין מהן ההתמחויות שאפשר למצוא בתחום. כמו כן נסביר אילו שירותים נלווים, אפשר לקבל בבתי הדפוס המובילים.

בתי דפוס, לא כולם אותו הדבר

בכל בית דפוס באשר הוא, ניתן למצוא מכונות הדפסה מקצועיות. אבל רבים לא מודעים לכך שבתחום של בתי דפוס אפשר למצוא הבדלים די נרחבים. חלק למשל עוסקים אך ורק בהדפסת חוברות או ספרים. כלומר, המומחיות שלהם היא בהדפסות על נייר נטול עץ בדרך כלל. יש כאלה שתחום העיסוק שלהם כולל בעיקר הדפסות של עיתונים ומגזינים. פה מדובר על הדפסות מסוג שונה. ישנם כאלה שמתמחים בטכניקה שנקראת אופסט ומתאימה להדפסות בקנה מידה רחב, עד אלפי עותקים ויותר. אחרים מתמחים בטכניקה שנקראת הדפסה דיגיטלית. זה מתאים גם להדפסות בקנה מידה יותר קטן או להדפסות ניסיון. יש עוד שיטות מיוחדות להדפסות, כגון הדפסות משי ועוד.

בתי דפוס מיוחדים לאריזות

התמחות מיוחדת קיימת בקרב בתי דפוס שמספקים שירות למגזר העסקי והייצרני. מדובר בעסקים שמזה שנים רבות מספקים פתרונות של עיצוב אריזות והדפסה על אריזות. מדובר בנישה ייחודית ומאתגרת, שכן עיצוב אריזה זה מיומנות ואומנות גם יחד. אריזות מגיעות בגדלים שונים, מחומרים שונים ולפעמים מאוד קשיחים. צריך בתחום להבין אילו צבעים נקלטים היטב על מרכיבים שונים. למשל הדפסות על חומרים כגון קרטון, פלסטיק, עץ, מתכת ועוד. החשיבות של אריזות מעוצבות איננה מוטלת בספק. הרי אפילו המוצר הטוב ביותר לא יימכר היטב, אם ייארז באריזה סוג ב'. לעומת זאת, אריזה מעולה ויפה נותנת ייתרון שיווקי ומסחרי ממעלה ראשונה. אריזות יפות, משפרות מאוד את נתוני המכירות ברשתות ובחנויות השונות.

שירותים נלווים

אחד הדברים המעניינים ביותר בתחום, זה שכיום ניתן להזמין שורה של שירותים נלווים. כלומר, בתי דפוס לא רק מבצעים את ההדפסה עצמה. ניתן להזמין שירותים נלווים כגון ייעוץ בעיצוב אריזות. ישנם כאלה שמתמחים בעיצוב גרפי ללקוחות מסחריים. העיצוב הגרפי יכול לסייע בהפקת פלאיירים, בעיצוב של כרטיסי ביקור מיוחדים. ניתן לעצב חוברות שיווקיות וקטלוגים וכמובן גם אריזות יוקרתיות וייחודיות.

LEAVE A REPLY