נוזלים באוזניים ילדים

0
321
נוזלים באוזניים ילדים

נוזלים באוזניים ילדים היא תופעה שכיחה ומאוד מטרידה.  היא גורמת לדלקות אוזניים כרוניות ואף עלולה לגרום לפגיעה בשמיעה. הסיבה המרכזית לכך שבעיקר ילדים סובלים היא מבנה האוזן ותעלת אוזן צרה מדי. כאשר ילד סובל מהצטברות של נוזלים באוזניים משך תקופה של כמה החודשים יש לטפל בו. הטיפול נעשה בעיקר עם תרופות ובמקרים בהם הן לא עוזרות, הרופאים ממליצים על ניתוח כפתורים. אך לפני שאתם עושים זאת, תדעו שישנן שיטות טבעיות, לא פולשניות, אפקטיבית ביותר. אתם מוזמנים לקרוא על כך במאמר שלפניכם.

טיפול במקרים של נוזלים באוזניים ילדים

הילד מתלונן על כאבים מתמשכים באוזניים? התינוק מרבה לבכות ומשפשף תכופות את האוזניים? ייתכן והוא סובל מבעיה של נוזלים באוזניים ילדים. רוב ההורים מכירים את התופעה. הצטברות נוזלים באוזניים שכיחה אצל ילדים בגילאי חצי שנה עד חמש.

הנוזל המדובר אינו מוגלתי אך נדרש טיפול להוציאו. מדוע זה קורה? הסיבה המרכזית היא חוסר התפתחות של תעלת האוזן. לכן התופעה נפוצה יותר אצל ילדים, שאבריהם נמצאים בתהליכי התפתחות וגדילה. כאשר התעלה צרה מדי הניקוז של נוזלים ממנה לקוי והנוזלים נתקעים מתחת לעור התוף.. הכאב מתחיל כאשר מתפתחת דלקת.

נוזלים באוזניים ילדים טיפול

בעבר נהוג היה לשאוב את הנוזלים בעזרת מזרק, אך פעולה זו פוגעת בעור התוף. גם אם מדובר בפגיעה קלה, עדיף להימנע ממנה. לכן הטיפול הקונבנציונאלי של נוזלים באוזניים ילדים מורכב מארבע אפשרויות.

סירופים מייבשים הניתנים לבליעה ומיבשים את הנוזלים באוזן. ניתוח כפתורים. החדרת צינורית ניקוז המסייעת בפינוי הנוזלים. זהו אינו ניתוח מסובך אך נעשה בהרדמה מלאה ופולשני. הוא כרוך במגבלות רחצה בים בבריכה ובמקלחת.

אנטיביוטיקה, הניתנת רק כשיש דלקת. סטרואודים הניתנים לזמן קצר העשויים לסייע לגוף להתגבר על הבעיה.

טיפול אלטרנטיבי

התרופות הקונבנציונאליות עלולות לגרום לטווח הארוך לפגיעה במערכת החיסונית. בנוסף, הן אינן מטפלות בבעיה אלא רק בסימפטומים שלה. לפי רפואה האלטרנטיבית, הסינית, ההומאופתית או ההוליסטית, מקורה של הצטברות נוזלים באוזניים יכולה להיות בכלל במקום אחר.

לפי הרפואה הסינית מדובר בעומס על הכליות והטיפול משלב דיקור סיני, צמחי מרפא ותזונה מייבשת. על-פי ההומיאופתיה נוזלים באוזניים הם סימפטום לחוסר איזון כללי בגוף ובנפש. ההומאופת יזהה את המקור לכך, פיזי ונפשי, וייתן את הרמדי'ס המתאימים. עם החזרת ההרמוניה לכל חלקי הגוף, ייעלמו גם הסימפטומים של נוזלים באוזניים.

LEAVE A REPLY